Взяти участь

  • Home
  • КРАСА КРАЇНИ ПРОТИ РАКУ!
image description

КРАСА КРАЇНИ ПРОТИ РАКУ!

ПЕРШИЙ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИЙ НАРОДНИЙ КОНКУРС «КРАСА КРАЇНИ» підтримує програму«Здолаємо рак разом» Благодійного Фонду «Долоні долі». Вагому частину грошей проекту буде відправлено на рахунок фонду для закупівлі необхідного обладнання та допомоги тим хто її найбільше потребує.

Метою програми "Здолаємо рак разом" є всебічна допомога хворим та їх родинам, різноманітна підтримка деяких відділень лікувальних закладів, інформаційна підтримка населення з питань виникнення та способів лікування онкологічних захворювань дітей та дорослих.

Щоденно 450 осіб в Україні отримають страшний діагноз – рак! Кількість випадків захворювання на злоякісні новоутворення щорічно збільшується приблизно на 140 тисяч осіб.

Тенденції і прогнози не втішні: незважаючи на значне скорочення населення країни, кількість хворих на рак вже перевищила 1 мільйон, а показники захворюваності стабільно зростають: з 2791,5 випадків у 2012 році до 2800,8 випадків на 100 тисяч населення у 2016 році.
Щороку від раку вмирає близько 80 тисяч наших громадян, ця хвороба також спричиняє 26% всіх випадків інвалідності. Це наносить надзвичайно відчутного удару по трудових ресурсах України, адже половина всіх, хто захворює на рак – це люди працездатного віку. За оперативними даними Національного канцер-реєстру у 2016 році в Україні від 30% до 75% хворих з різними видами раку не змогли отримати в перший рік після встановлення діагнозу спеціального лікування.

Саме відсутність державного піклування і доступного лікування і є тією причиною, чому люди не хочуть йти на профілактичні огляди. Бо знають, що грошей на лікування у них все одно немає, а від держави чекати на допомогу не має сенсу.

Головна причина такого становища – критичне недофінансування лікування онкохворих в останні роки. У бюджеті на 2018 рік на лікування онкохворих виділено лише 28,5% від необхідної потреби. Це означає, що лише 28,5% пацієнтів отримають лікування за схемою "гроші йдуть за пацієнтом". 71,5% онкохворих будуть кинуті помирати, або змушені будуть продавати майно, щоб самостійно оплатити своє лікування. При потребі у 2,5 млрд. гривень на лікування онкохворих уряд спромігся виділити лише 709 мільйонів.

Щорічно в Україні реєструється близько 1200 нових випадків онкологічних захворювань у дітей. Найбільше онкохворих дітей в нашій країні страждають на рак крові, пухлини головного мозку, щитоподібної залози, нирок, кісток. Це головним чином вроджена патологія, але впливи, які зазнали батьки протягом життя, безумовно, відбиваються на здоров’ї дітей.

Ми закликаємо усіх небайдужих також долучитися до програми БФ «Долоні долі» та надати будь-яку допомогу людям, які так на неї чекають. Разом ми зробимо більше!